Aké cvičenia na výrobu sochy?
V dnešnej dobe sa mnohí muži začali o seba starať? Presný bod je v tom, že začali cvičiť a zdravšie sa stravovať. Väčšina to robí buď pre seba, alebo pre ženu, aby ju potešili. Muži chcú rýchlo získať svoju vysnívanú sochu. Bohužiaľ, týždeň nestačí, ako ubezpečujú tréneri na internete.
Vyžaduje si to však veľa času a úsilia. Ale nielen. Dôležité je cvičiť pravidelne niekoľkokrát týždenne. Nemusíte chodiť do posilňovne a míňať peniaze na cvičenie sochárstva. Stačia systematické cvičenia doma a efekt bude rovnaký. Treba pamätať na to, že inú sadu dostane pokročilý a inú začiatočník.
Nepreháňajte to s cvičením. Aby sa necvičilo. Aby ste vytvorili sochu, mali by ste pracovať hlavne s činkou. Je to dobrá záťaž. Okrem toho sa oplatí robiť príťahy, natiahnuť brucho v ľahu a vykrútiť trup. Stojí za to urobiť niekoľko sád po 20 opakovaní. Takéto cvičenia spolu s použitou stravou prinesú výsledky.
Dobrou voľbou môže byť telocvičňa
Tréning v posilňovni, najmä ten prvý, si vyžaduje poriadnu prípravu. Nie fyzické – šikovné prispôsobenie cvikov svojim schopnostiam a potrebám to veľmi zefektívni. Začiatočníci majú často problém s výberom správnych strojov a cvikov.
Na to však slúžia inštruktori v posilňovniach – pomôžu vám vybrať ten správny stroj a povedia vám, ako funguje. Nebojte sa otázok – každý raz začínal. Najbežnejšie prvky tréningu sú: krátka rozcvička, potom cvičenie na strojoch a nakoniec kardio, napríklad na bicykli. Myslite na to, že posledná časť musí byť oveľa dlhšia ako rozcvička.
Nezabudnite tiež prispôsobiť čas tréningu svojim schopnostiam. Najčastejšie sa ako optimálny čas pre nepokročilých udáva hodina a pol. Samozrejme, ak to vaša forma a plán dovoľujú, môžete trénovať dlhšie. Efektu prispôsobte aj typ cvičenia – máte za cieľ zvýšiť svalovú hmotu alebo rýchlo schudnúť? Tu vám určite pomôže konzultácia s trénerom.
Čo jesť pred a po tréningu – dôležitosť stravy
Čo jesť pred a čo po tréningu? Na rozdiel od zdania to nie je až taká jednoduchá záležitosť, pretože to, čo jeme, kedy a ako veľmi závisí od našej pohody a tréningovej efektivity, je tiež dôležité dodať telu primeranú dávku sacharidov po koniec fyzickej námahy.
Pri výbere jedla pred tréningom nezabúdajte, že produkty v ňom obsiahnuté by mali mať najnižší glykemický index. Vyhnete sa tak najskôr glykemickému šoku spôsobenému prudkým nárastom krvi a potom rýchlym a prudkým poklesom hladiny cukru v krvi. Mali by ste si naň dávať veľký pozor, inak sa môže natrvalo odraziť na našej pohode a čo je najhoršie, aj na zdraví.
Aké je stravovanie po tréningu? No situácia je úplne opačná ako pred tréningom, pretože jedlo po cvičení by malo byť bohaté na sacharidy (samozrejme s mierou) a produkty, ktoré majú dosť vysoký glykemický index. V záujme našich svalov, aby sa rýchlejšie regenerovali, je potrebné zabezpečiť správne množstvo bielkovín.